• Superfoods

Superfoods: Naturalne suplementy diety 

Pojęcie superfoods jest powszechnie utożsamiane ze zdrową żywnością. Odnosi się do naturalnych produktów spożywczych charakteryzujących się dobroczynnym wpływem na organizm ludzki. Superfoods (czyli super żywność) to produkty, które wpływają korzystnie na dobre samopoczucie oraz ogólny stan zdrowia organizmu. Poprawiają naszą kondycję, dodają energii, pozwalają oczyścić organizm z toksyn. W kategorii superfoods coraz częściej znajdują się również suplementy diety. To przede wszystkim preparaty powstające na bazie naturalnych składników, bez sztucznych konserwantów, wypełniaczy oraz substancji poprawiających właściwości fizyczne preparatu (np. substancje oferowane w postaci czystego proszku zamiast kapsułek zawierających dodatkowe składniki). 

Zalety superfoods 

Superfoods – niezależnie do tego, czy są to produkty spożywcze czy suplementy diety – charakteryzują się określonym procesem produkcji. Jest to żywność/produktu nieprzetworzone, które zachowują swoje naturalne, prozdrowotne właściwości oraz pełnię oferowanych wartości odżywczych.
Superfoods są bogate w:
  • antyoksydanty,
  • witaminy,
  • składniki mineralne,
  • białko,
  • nienasycone kwasy tłuszczowe,
  • witaminy z grupy B,
  • błonnik pokarmowy. 

Dlaczego nasz organizm potrzebuje superfoods i naturalnej suplementacji?

Obecnie coraz trudniej dostarczyć do organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych za pośrednictwem zróżnicowanej i zrównoważonej diety. Wynika to przede wszystkim ze zmian sposobu uprawy roślin, hodowli zwierząt i przetwarzania produktów spożywczych. Superfoods – żywność i suplementy diety z tej kategorii – charakteryzują się unikatowym składem, a co za tym idzie wysoką zawartością kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu składników odżywczych. Dlatego tak ważne jest ich ujmowanie w diecie. 
Osoby, które decydują się na suplementancję określonych mikro i makrolelementów oraz witamin powinny pamiętać o tym, że jakość przyjmowanego suplementu ma ogromne znaczenie dla przyswajalności składników aktywnych oraz rzeczywistego wpływu danej substancji na nasz organizm. Dlatego starając się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby i oczekiwania Klientów oferujemy szeroki wybór suplementów superfoods.

Suplementy superfoods

Suplementy superfoods powstają na bazie precyzyjnie wyselekcjonowanych składników naturalnego pochodzenia. Są one pozbawione składników syntetycznych oraz dodatkowych substancji. Dzięki temu charakteryzują się wysoką skutecznością, a zarazem są bezpieczne dla organizmu. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą na suplementy superfoods. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących poszczególnych preparatów pozostajemy do dyspozycji.