• Koenzym Q10

Koenzym Q10 to związek chemiczny należący do grupy kofaktorów. Kofaktory warunkują działanie niektórych enzymów, dlatego są istotne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Właściwości koenzymu Q10 pozwalają na produkcję cząsteczki ATP, która pozwala na wytwarzanie 95% całkowitej energii, która warunkuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu. 

Właściwości koenzymu Q10

Główną rolą, jaką koenzym Q10 odgrywa w organizmie to zapewnienie odpowiedniego wytwarzania energii w mitochondrium każdej komórki. Dostarczanie do organizmu koenzymu Q10 jest kluczowe dla zapewnienia prawidłowej pracy mięśnia sercowego oraz mięśni szkieletowych. Dodatkowo koenzym Q10 charakteryzuje się silnym działaniem antyoksydacyjnym, co pozwala na opóźnienie procesów starzenia. Antyoksydacja jest również ważna z perspektywy zachowania prawidłowej struktury komórek i tkanek organizmu. Niedobory koenzymu Q10 mogą prowadzić do zmiany kodu DNA komórek, a w konsekwencji ich mutacji. 

Źródła pokarmowe koenzymu Q10 

Głównym źródłem koenzymu Q10 jest zdrowa, wysokoodżywcza i zróżnicowana dieta, która zawiera:

  • szpinak, 
  • brokuły i brukselkę, 
  • podroby, 
  • wysokiej jakości oleje, 
  • tłuste ryby, 
  • pełnoziarniste produkty spożywcze i kaszę. 

Suplementację koenzymu Q10 należy rozważyć w sytuacji występowania wykluczeń dietetycznych, które uniemożliwiają zaspokojenie dziennego zapotrzebowania organizmu na ten związek, jak również w przypadku chorób przewlekłych. O suplementacji koenzymu Q10 powinny również pomyśleć osoby, które decydują się na przejście na tzw. dietę redukcyjną. Wybór i dawkowanie preparatu należy ustalić z dietetykiem. 

Koenzym Q10 – Tabletki, suplement w płynie 

Starając się jak najlepiej dopowiadać na potrzeby i oczekiwania Klientów oferujemy szeroki wybór wysokiej jakości suplementów. W ofercie posiadamy koenzym Q10 w kilku postaciach:

  • koenzym Q10 tabletki, 
  • koenzym Q10 w płynie.

To daje swobodę wyboru suplementu w najbardziej optymalnej dla nas postaci. Osobom, które żyją szybko lub często podróżują polecamy koenzym Q10 tabletki. W asortymencie posiadamy preparaty o minimalnej ilości substancji dodatkowych, co przekłada się  na jeszcze lepszą przyswajalność oraz brak dodatkowych obciążeń dla organizmu. Osobom, którym zależy na przyjmowaniu suplementu w najczystszej możliwej postaci polecamy koenzym Q10 w płynie.

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy od dyspozycji. Z przyjemnością odpowiemy na pytania i pomożemy w wyborze suplementu, który najlepiej odpowie Twoim indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.